Peroutka odpovídá Zemanovi s Ovčáčkem

Prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Ovčáčkem se poprvé pustili do spravedlivé polemiky s Ferdinandem Peroutkou. Do polemiky, ve které jim totiž Peroutka sám odpovídá.
Přesněji: Odpověděl již v roce 1947 F. J. Kolárovi, ale jeho slova jsou přesnou odpovědí i Zemanovi s Ovčáčkem. 
Kdo ještě neviděl, nechť čte:

„Český novinář napsal r. 1939, už za okupace, článek, ve kterém pravil, že Hitler se sice stává vůdcem národů (bylo jich tehdy skutečně dosti, které přijímaly jeho jedovaté ideje), že však český národ má své vlastní autority a klasiky a Hitlera jako vůdce nepřijímá.
Roku 1947 zdefrauduje jiný český novinář nic více než celý smysl a obsah tohoto článku (který ostatně Němci odměnili šesti lety koncentračního tábora a chystali se jej odměnit ještě více, kdyby vyhráli), cituje jedinou úvodní větu, že Hitler se stává vůdcem národů, prohlásí svého kolegu za Hitlerova.
Když je to vyvráceno, autor pomluvy se skryje a mlčí, ale lež ovšem neumírá a koluje dále. Onen český novinář navždy už pro mnohé lidí, kteří nečetli, než pomluvu, bude platit za muže, jež přijímal Hitlerovo vedení. Jak se to k sobě chováme? Kdyby vlk ovládal pero, psal by jinak?“
Celý článek této polemice s F. J. Kolárem, ze kterého jsem čerpal, je zde.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Trochu jiná cesta k referendu – kvalifikovaná většina

Devět otázek ke "státnímu pohřbu"

Rušení nočního klidu a rušení oslav - kdo vlastně co v téhle kauze ruší