Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z prosince 7, 2008

Mužské krasobruslení slibuje slabou sezónu...

Výsledky a průběh finálového závodu Grand Prix v krasobruslení v Koreji bohužel jsou pro mne velkým zklamáním. A to nejen kvůli nezdarům Tomáše Vernera, který nakonec skončil čtvrtý. Hlavně tím, že celá mužská soutěž byla dost matná a nevýrazná.

V podstatě se mi povedlo ve čtvrtek trefit pořadí nejlepších tří - akorát, že jsem je seřadil od čtvrtého do šestého místa. Jenže Joubert se zranil a Verner s Chanem vybouchli při trojitých axelech. A co zbylo?

Jeremy Abbott. Klobouk dolů, že neudělal ani jednu chybu. Ale přece jen - už loni jsme se trochu pozastavovali nad tím, že vyhrál mistrovství světa krasobruslař bez čtverného toeloopu, a to byl Buttle beze sporu jedním z umělecky nejnadanějších krasobruslařů. Má snad být jeho nástupcem Abbott, který předvedl jako nejtěžší prvky kombinace trojitý lutz+trojitý toeloop+dvojitý toeloop a trojitý axel+dvojitý toeloop? Vždyť si nebudeme zastírat, že za Buttlem ztrácí i v uměleckém projevu.

A za ním Kozuka, který přece jen spíš připomíná rychlobr…

Čas pro Čechy ve finále pohárů

Dvě gymnastky a krasobruslař se zúčastní najednou o víkendu finálových závodů svých světových pohárových seriálů. Jana Komrsková po svém návratu z přerušeného sportovního důchodu a s ní Jana Šikulová nastoupí do finále na přeskoku a na bradlech ve finále Světového poháru ve sportovní gymnastice v Madridu. Tomáš Verner pojede na finále Grand Prix v krasobruslení do dalekého korejského Gojangu.

Škoda, že kvůli zranění odvolal svou účast ve finále juniorské části finále Grand Prix další český krasobruslař Michal Březina.

Zkusím si natipovat výsledky, jak by to mohlo dopadnout v disciplínách s naším zastoupením:

Gojang, muži: 1. Chan CAN, 2. Verner, 3. Joubert FRA, 4. Abbott USA, 5. Kozuka JPN, 6. Weir USA.

Madrid, bradla ženy: 1. Cheová CHN, 2. Jangová CHN, 3. Zgobová UKR, 4. Ťiangová CHN, 5. Curumiová JPN, 6. Šikulová.

Madrid, přeskok ženy: 1. Čchengová CHN, 2. Boczogová HUN, 3. Garciová MEX, 4. Zamolodčikovová, 5. Komrsková, 6. Käslinová SUI, 7. Vanwalleghemová BEL, 8. Wongová HKG.

Ale když …

Zvláštní česká výmluva pro Evropu

Netuším, jak přijímají evropští činitelé tuhle výmluvu, ale mne zaráží. Průtahy při ratifikaci Lisabonské smlouvy (v poslední době jde skutečně z jeho strany o průtahy, když i vláda se už vyslovila pro ratifikaci) vysvětluje zkušenostmi českých občanů s 50 lety totalitních režímů, kvůli kterým jsou citliví na svou státní suverenitu.

V Evropské sedmadvacítce je nyní celkem 10 postkomunistických zemí, které mají všechny podobnou tradici. Z nich devět ratifikovalo Lisabonskou smlouvu prakticky bez potíží. Například Bulhaři více než 80% většinou v parlamentu, Maďaři 94 % hlasů v parlamentu a nejdrtivější úspěch měla smlouva v Rumunsku, kde byla z 389 poslanců proti jen nezávislá poslankyně Lavinia Sandruová. I v Polsku, kde se zdála být ratifikace poměrně problematická, byly nakonec pro tři čtvrtiny zastupitelů.

Jen Češi ale mají problémy s citlivostí ke své suverenitě...