Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z dubna 7, 2013

Pohyb na Wikizprávách

Znovu píšu o Wikizprávách. Vzhledem ke kontroverznosti tohoto tématu předem prosím všechny čtenáře, aby tento příspěvek opravdu brali jako pochvalu.

Během dvou dnů vzniklo na Wikizprávách (zatím?) pět různých zpráv od čtyř různých autorů. Něco takového Wikizprávy skutečně dlouho nepamatují a je to radost něco takového vidět.

Mezitím sice dochází také k pokračování likvidace rubrik=portálů, geografické už byly smazány, ostatní jsou odlinkovány z hlavní strany a jejich smazání bude nejspíš také jen otázkou času, ale jak jsem již psal, hlavní je jedno: Aby i v případě, že destrukce nějakého méně důležitého obsahu pokračovala, byla převážena konstruktivní tvorbou. A to nyní sláva bohu platí.

Jestli na tom má aspoň malý podíl i moje prudění tady na blogu, můžu být hrdý, nicméně určitě daleko méně než sami autoři na Wikizprávách. Teď si hlavně přeji, aby to vydrželo.

Citát z Wikipedie

„Je to dobrovolná aktivita a nic mne nenutí dělat v kolektivu, který mou práci ničí, a nechci ani mlčet k věcem, které ji, dle mého poškozují. To je všechno.“ S podobným zdůvodněním jsem se vzdálil z Wikizpráv, přičemž můj takto zdůvodněný odchod odsoudila mj. Lenka64.

Ale tohle přesně nejsou  moje slova. Takhle to řekla Lenka64 dnes na Wikipedii. Shody ve vyjádření a rozdíly v okolnostech si můžete srovnat sami.

Musím říct, že mne ty shody tak úplně nepřekvapují, jen si nejsem jistý, jestli si jich je vědoma i druhá strana. Za podstatnější než tyto shody ale přece jen pořád považuji ty rozdíly.