Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z února 15, 2009

Špatná zpráva

Jak jsem se dnes dověděl, Mezinárodní olympijský výbor se dohodl na prodeji evropských televizních práv na ZOH 2014 v Soči a LOH 2016 (dosud neurčeno - Madrid, Rio, Chicago nebo Tokio) s německou společností Sportfive. Je to tuším poprvé v historii, co není podepsaná smlouva mezi MOV a Evropskou vysílací unií EBU, která sdružuje evropské veřejnoprávní televize.

Neznamená to ještě, že Česká televize se k právům na tyto velké události nedostane, ale situaci to do značné míry komplikuje. Mezinárodní olympijský výbor se vydal cestou vyjednávání s velkými televizemi (Německo, Itálie apod.) a otázku malých televizí ponechal víceméně stranou prodejem celého jejich balíku třetí straně.

Tak jako tak pravděpodobnost, že si Česká televize udrží největší sportovní svátek světa, poklesla. Jako diváka mne to mrzí, protože servis, který Česká televize poskytovala v posledních letech, je podle mne pro současné vysilatele nedostupný. I když je otázka, jaká bude situace za pět let, po dokončení digitaliz…