Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z ledna 13, 2019

Minsk 2018 – jak by ta Evropa měla, nebo spíš mohla dopadnout?

Obrázek
Prohnal jsem startovní listiny mistrovství Evropy v krasobruslení v Minsku statistikami (nejlepších letošních bodů a světových žebříčků), přidal kousek svého vlastního know-how – a výsledkem je odhad, jak by mohl šampionát dopadnout.


Níže najdete žebříčky zhruba do 20. místa u jednotlivců a do 15. místa u párových kategorií. Ale nejdřív to, co vás asi bude zajímat nejvíce: Jak dopadnou Češi a kdo vyhraje.
Češi:Michal Březina má šanci možná i na titul, ale taky může skončit třeba až osmý.Matyáš Bělohradský by při svém debutu neměl chybět ve finálové čtyřiadvacítce, ale nemyslím, že dosáhne výš než na 18. místo.Eliška Březinová by mohla, i když letošní sezona zatím byla v jejím podání skromnější, znovu atakovat první desítku a neměla by skončit hůře než osmnáctá. Vítězové:Jasní favorité jsou v tancích na ledě Papadakisová a Cizeron a – i když se to trochu zdráhám říct po jejích selháních loni na MS a letos na mistrovství Ruska – Alina Zagitovová.Ve sportovních dvojicích vyhrají Jamesová…

Síň slávy: Zeman, Verner, Neumann, Večeřa...

Obrázek
Ke správnému vyhlašování sportovců roku patří i uvádění do síně slávy. Své sportovce roku jsem už vyhlásil, tak pojďme na legendy. I tady platí stejné pravidlo: Osobní spolupráce nebo přímá účast na televizním zpracování sportovních výkonů je nezbytnou podmínkou.
Sportovní funkcionáři: Vladimír Zeman Dlouholetý šéf české a člen evropské komise trampolín Vladimír Zeman je pro mne spojený hlavně s tím, že Česká republika dokázala rychle zachytit nástup popularity této gymnastické disciplíny v době, kdy se stala olympijským sportem. Zatím se trampolíny představily na olympijských hrách pětkrát a z toho třikrát byla na startu česká závodnice. Mimochodem: Všech pět olympijských soutěží (vlastně deset, když je připočteme i mužské) jsem měl tu čest komentovat.
Vladimír Zeman (zdroj: UEG)
Díky němu patří skoky na trampolíně k nejprogresivnějším odvětvím mezi našimi estetickými sporty. Česká televize ve spolupráci s gymnastickou federací zařazuje pravidelně reportáže či záznamy ze všech českých…