Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z ledna 11, 2009

Obama effect

Obrázek
Nástup nového amerického prezidenta Baracka Obamy očekává s velkými nadějemi celé spektrum lidských činností. Pozitivní dopad, přezdívaný Obama effect, má mít nový muž v Bílém domě i na kandidaturu Chicaga na pořádání Letních olympijských her 2016. O tyto hry, na které kandidovala také Praha, dále usilují Tokio, Rio de Janeiro a Madrid.

Agentura Around the Rings naznačuje, že Obamovi skutečně hodně věří, když ho vyhlásila druhou nejvýznamnější osobností, která ovlivňuje sportovní dění pod pěti kruhy. Důvod, proč se tak stalo, je zřejmý - hodnotí osobnosti, které významně ovlivní světové olympijské hnutí - a Obama v nejbližší době nemá větší možnost ovlivnit olympijské hnutí než výraznou pomocí chicagské kandidatuře. A už se v tomto směru opakovaně činil.

Chicago ale nemá nic vyhráno. Podle Around the Rings má Chicago index 77 ze 100 bodů, zatímco zbylá tři města se tísní hned za ním s bodovou ztrátou. Konkurenční BidIndex webu Gamesbids přitom říká, že navzdory Obamovu nástupu se Chicag…

Je to normální?

Všiml jsem si už u více lidí, že když chtějí prohlásit o něčem, že je to špatné, řeknou, že je všechno špatné. Že když chtějí říct, že někdo něco neumí, řeknou, že nic neumí. Když chtějí říct, že něco zkazil, řeknou, že všechno zkazil.

Tak nevím. Zajímalo by mne, jestli je to normální. Jestli už se prostě takhle budeme bavit všichni všude.

Zvlášť, když jsem si nevšiml, že by někdo, kdo chce říct, že někdo něco umí, řekl místo toho: Ten umí všechno. Až na výjimku, kdy od toho dotyčného něco potřebuje. Ani nevím, jestli by ale také takové zobecňování nebylo spíš k horšímu...