Ošklivý vánoční střet s wiki-nedůvěrou

O Vánocích máme užívat klid a pohodu. Ale jak to mám na Wikipedii udělat, když se tam do nás pustí takový jeden Elm a jeden Michal Pohořelský?

Elm chtěl vědět, jak se podílí třetí z partnerů Cen za rozvoj České Wikipedie firma Asus na těchto Cenách, když je i netbooky Asus hradí Česká spořitelna. Řekl jsem mu, co vím, a řekl jsem mu, že víc mu říct nemůžu. Kvůli tomu, že jsem mu neřekl to, co nevím, označil dobrovolné sdružení tří desítek wikipedistů za bordel - a Pohořelský, místo toho, aby splnil svůj slib, že nějak uvede na pravou míru svou dezinformační snahu ohledně údajných milionů unikajících od jakýchsi fiktivních partnerů, se za něj ochotně postavil.

Řídicí výbor se naštěstí zapojil do komunikace za mne a Elma informoval. Řekl mu - světe div se - to, co už Elm věděl, ale jaksi vědět nechtěl. Tedy to, že na dodávce netbooků Asus pro laureáty cen se podílí Česká spořitelna společně s Asusem. A Elm je najednou spokojený.

Co tedy po mně vlastně před tím navíc chtěl, když jsem mu už všechno řekl? Opravdu nevím, ale zjevně mu to nestačilo. Pravděpodobně proto, že záměrně nevěřil, že mu říkám opravdu všechno. V takové atmosféře nedůvěry se pracovat nedá, obzvlášť ne tehdy, je-li všechna činnost dobrovolná.

Komentáře

  1. Jestli je Elm spokojený těžko říct. Připadá mi ale, že vždy reaguje jen na základě hodně úzkého kontextu, takže snažit se z jeho příspěvků vytvořit nějaký ucelený obraz je víceméně nemožné. Maximálně je možné se nechat znechucovat každým zvlášť.

    Ostatně soudím, že bychom si měli užívat vánoce. Například zde na západě Prahy je teď obzvláště hnusné počasí.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

You people! – aneb rasismus ztracený v překladu

Zásada pro chování wikisprávců: Komunikovat a být otevřený

Minsk 2018 – jak by ta Evropa měla, nebo spíš mohla dopadnout?