Po dalším kole Duetů mi není nic jasno...

...jen je mi líto vypadnutých. Mám pocit, že Jaromír Nosek měl opravdu hezký hlas, už minule ta jeho písnička vyšla dobře a dnes přímo skvěle. Podle dnešních výkonů by si vypadnout zasloužili jiní...

Překvapivě asi nejvíc můj tajný tip na vítěze, Zuzana Jandová. Už jsem psal, že má kdesi pod povrchem schovanou krásnou barvu hlasu, teď už to říkají i porotci - ale na druhou stranu, když na ten hlas přitlačí, aby byl jistější, tak ta krásná barva zhrubne a už tak sametová není. A intonace byla tentokrát opravdu nepřeslechnutelně nejistá. Škoda, minule ta desítka byla asi zasloužená (u mne by to byla minule devět a půlka za ty hrozná dlouhá a hlavně široká "áá" na koncích frází Jandové), dnes byly zasloužené ty sedmičky.

Nenadchli mne tentokrát úplně ani Boušková s Traplem (asi nepovedená volba písničky, i když makali, co to šlo) a Zedníček s Fišarovou (dobrá volba písničky, ale Zedníček tentokrát prostě horší a míň přesvědčivej než minule).

Zato některé výkony byly výborné, vynikající, nebo přímo skvělé.

Vojta Bernatský zpíval trochu nejistě, ale myslím, že porota dobře pochopila, že tahle kantilénová poloha je jeho nejlepší (tedy až na tu děsnou hloubku na konci, ta mu prostě nejde, ta už byla na samé hranici jeho rozsahu - tomu se měli nějakou malou úpravou vyhnout). A ve spojení s Petrou Janů vytvářejí skutečně asi ten nejkrásnější souzvuk hlasů. BTW ten chraplák, který zkoušel minule Vojta, tentokrát předvedl výborně právě Nosek, ale pozdě - hlasy se sbíraly před tímto číslem a po něm už jich dost nepřišlo. I Nosek se Zelenkovou hezky ladil.

A skvělé číslo - to byla tentokrát pro mne Simona Postlerová. Bez nadsázky byla o třídu lepší než Kolář, to byl čistě profesionální výkon. Kdo ví, jak to bude dál, ale Postlerová teď pomalu přebírá místo mé favoritky na vítězství, protože její zpívání má pokaždé hlavu a patu, pokaždé ví, co zpívá a proč to zpívá právě tak, jak to zpívá. Ale hlasuje veřejnost - a zamilovanej lyrik Vojta nebo mladě svěží a tak nějak tajemná dvojice Kotvald-Jandová to můžou nakonec u smskařů přece jen vyhrát.

Tak se těším na příště.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

You people! – aneb rasismus ztracený v překladu

Zásada pro chování wikisprávců: Komunikovat a být otevřený

Příběh jedné zvláštní fotografie