Když dva dělají totéž... podruhé

Paroubkova dvě ustoupení od dohody v souvislosti s předčasnými volbami a od údajné dohody v souvislosti s Janotovým balíčkem, krutě kritizovaná expremiérem Topolánkem - a jeho pravicovými stoupenci - to jsem už komentoval na různých místech několikrát.

Ale jako kdybychom vstoupili do stejné řeky. Tentokrát to ale nebyl Paroubek, ale prezident Klaus, kdo na poslední chvíli ustoupil od dohody a najednou prezentoval nový požadavek ohledně Lisabonské smlouvy. Nějak jsou si ty případy až příliš podobné.

Paroubek ustoupil od dohody o volbách proto, že se bál o právní stav v České republice. Klaus předložil svůj požadavek ze stejného důvodu.

Paroubek ustoupil od údajné dohody o balíčku proto, že prý žádná dohoda nebyla a že požadavky přednesl už před tím. Klaus předložil svůj požadavek proto, že prý Topolánkova vláda na tento dávno přednesený požadavek nereflektoval.

Nechám každého, ať si sám přebere, jak moc to vypovídá o prezidentu Klausovi a jak moc o obou představitelích největších stran. Podobnost obou případů je ale zarážející. A společnou nemají účast Paroubka nebo prezidenta Klause, společnou mají účast expremiéra Topolánka.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Trochu jiná cesta k referendu – kvalifikovaná většina

Devět otázek ke "státnímu pohřbu"

Rušení nočního klidu a rušení oslav - kdo vlastně co v téhle kauze ruší